اخبار

دولت گرانی‌های اخیر را کنترل کند

دولت گرانی‌های اخیر را کنترل کندآیت‌الله سیدحسن عاملی در خطبه‌های نماز جمعه اردبیل اظهارداشت: دولت باید در مقابل کسانی که به بهانه افزایش قیمت دلار کالاها را گران می‌کنند ایستادگی کرده و ملت را از دست این افراد درنده‌خو نجات دهد. 
وی افزود: جای تاسف است که با بالا رفتن دلار تمام فروشندگان و تولیدکنندگان و ارائه‌کنندگان خدمات می‌خواهند قیمت کالا و خدمات را بالا ببرند و  این ظلم به ملت ماست و عواقب آن فردا متوجه خود گران‌فروشان هم خواهد شد.
عاملی ادامه داد: ایران در بسیاری از کالاها مانند آهن، میلگرد، ام دی اف، لوازم خانگی، لوازم یدکی خودروهای داخلی، مصالح ساختمانی و تجهیزات ساختمانی به خودکفایی رسیده است و ربطی به دلار ندارد و  بسیاری از کالاها از مواد شیمیایی است که ایران آن را صادر می‌کند.
امام جمعه اردبیل در ادامه سخنانش با تقدیر از خیرین مسکن‌ساز استان که احداث ۱۴۴ واحد مسکونی را برای فقرا شروع کردند، افزود: در خصوص مسکن هم دولت و مجلس باید به طور جدی ورود کنند اگر پولی که برای مسکن مهر اختصاص داده شده بود بعد از بازگشت با همان درصد به مسکن اختصاص داده می‌شد و دولت در آن تصرف نمی‌کرد شاهد این وضع نبودیم.
عاملی بیان‌کرد: اگر دولت از ابتدا برای مسکن اضافی مالیات وضع می‌کرد شاهد این وضع نبودیم و در این مسیر یک نرم‌افزار دست دولت است که در یک لحظه تمام املاک هر ایرانی را نشان می‌دهد و اخذ مالیات بر مسکن اضافه هیچ تنش اجتماعی درست نمی‌کند.
امام جمعه اردبیل گفت: دولت باید هزینه اموال اضافی مثل خانه اضافی، زمین اضافی و ماشین اضافی را با وضع مالیات بالا ببرد تا هم کمبود برطرف شود و تقاضای کاذب از بین برود و هم متمولین مجبور شوند مال خود را از جمود بیرون بیاورند و وارد چرخه تولید و اقتصاد کنند.
وی تاکید کرد: در یک کلمه کل معضل مسکن با یک مصوبه مجلس و با یک طرح یا با یک لایحه دولت حل می‌شود همچنان که خودرو نیز اینگونه است.
عاملی در بخش دیگر خطبه‌ها با اشاره به دعوای جان بولتون و ترامپ گفت: با چاپ شدن کتاب بولتون و افشای خیانت‌های ترامپ در مقابل رییس‌جمهوری آمریکا بولتون را دروغگوی بزرگ خواند در حالی‌که تمام تصمیمات خود در برابر ایران را با مشاوره‌های این مرد خبیث گرفت. 
نماینده مردم استان اردبیل در مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: وقتی برجام بسته شد در اثنای آن جان کری از دوچرخه افتاده بود و پایش شکسته بود. بعد از انعقاد برجام یک سناتور به جان کری تعریض کرد و گفت وقتی از دوچرخه افتادی پایت نشکست بلکه مغزت آسیب دید و نشان آسیب دیدن مغز شما این است که ایران سر شما کلاه گذاشت، در مقابل جان کری گفت شما سناتورها خیال خام دارید خیال می کنید که تحریم، ایران را تسلیم می کند اما ایران اهل تسلیم نیست.
وی افزود: بعضی از سیاستمداران معتقدند که همکاری بیشتر با غربی‌ها و نهادهای بین‌المللی به ظاهر مستقل که در سیطره غربی‌هاست باعث می‌شود مشکلات ما حل شود که این نظریه بارها نتیجه عکس نشان داده است.
امام جمعه اردبیل تصریح کرد: همکاری ایران با آمریکا در افغانستان که عاجز از عبور دادن سوخت بودند و  همکاری با آمریکا در عراق همه نتیجه عکس دادند و به جای تشکر و همکاری به ایران لقب محور شرارت دادند و حالا کل اسرار و امکنه هسته‌ای خود را در اختیار آژانس هسته‌ای قرار دادیم تا بدانند که ما چیزی برای پنهان کردن نداریم اما صدور قطعنامه توسط آژانس علیه ایران که این هفته صورت گرفت ثابت کرد که آنها اهل همکاری نیستند. 
امام جمعه اردبیل همچنین به مناسبت هفته قوه قضاییه تصریح کرد: تابستان سال ۱۳۶۰ تابستان تلخی برای مردم ما بود. اول تیر همان سال بنی صدر آن قدر کارهای خلاف کرد که توسط امام عزل شد و در ۶ تیر رهبر معظم انقلاب که آن زمان نماینده مجلس شورای اسلامی و نماینده مجلس خبرگان و امام جمعه تهران بودند در مسجد ابوذر ترور شدند اما ناموفق ماند.
او افزود: فردای آن روز یعنی در هفت تیر در مقر دفتر حزب جمهوری اسلامی در خیابان سرچشمه تهران ۷۲ تن از جمله شهید بهشتی شهید شدند و در ۸ شهریور همان سال رییس‌جمهوری و نخست وزیر یعنی شهیدان رجایی و باهنر به شهادت رسیدند.
عاملی گفت: ملت ما بهای سنگینی را برای کشور اسلامی و جمهوری اسلامی پرداخت کرده و  منافقین تا حال بیش از ۱۷ هزار انسان بی‌گناه را ترور کرده اند که در میان ترورشدگان ۹۷۲ دانش‌آموز، ۹۹۵ بازاری و کسبه، ۱۹۶ روحانی، ۱۰۵۱ کارگر، ۳۰۰ دانشجو، ۴۰۱ کشاورز وجود دارد. 
وی بیان کرد: سخت‌تر از ترور این است که پارلمان اروپا و کنگره آمریکا این جریان تروریستی و این جرثومه‌های فساد، جنایت و خونخواری را از لیست سیاه خود خارج کرده و دفاع از آنها و حمایت از آنها را وظیفه خود دانسته‌اند. 
نماینده ولی فقیه در استان اردبیل گفت: عجیب این است که همان تروریست‌ها در حال حاضر در حمایت آمریکا و انگلیس مشغول اقدامات مجرمانه خود هستند اما این دولت‌ها با پررویی و بی حیایی و با وقاحت از حقوق بشر صحبت می‌کنند و ایران را در رتبه اول ناقضین حقوق بشر قرار می‌دهند بنابراین اقدام اخیر آنها که ایران را از جهت حقوق بشر محکوم کردند فاقد ارزش است.
وی گفت: عجیب‌تر این است که در حال حاضر بدترین نقض حقوق بشر در خیابان‌های آمریکا اتفاق می‌افتد ولی اروپا حتی جرات کوچک‌ترین اعتراض به آنها را ندارد و به جای آنها ایران را محکوم می‌کند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا