اخبار

دلار ۱۸هزار و ۴۵۰تومانی خریدار ندارد

دلار ۱۸هزار و ۴۵۰تومانی خریدار ندارد
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
درحالی بازارساز امروز عرضه سنگین ۷۱میلیون‌دلاری در بازار با نرخ ۱۸هزار و ۴۵۰ تومان داشت که فقط ۱.۵میلیون دلار آن معامله شد.
به گزارش  تسنیم، علاوه بر عرضه ارز در صرافی‌های منتخب امروز نیز بازارساز عرضه سنگین حدود 71 میلیون دلاری با نرخ 18 هزار و 450 تومان داشت که تاکنون حدود 1/5میلیون دلار آن معامله شده است.
اطلاعات دریافتی خبرنگار تسنیم بیانگر آن است که علاوه بر عرضه 71 میلیون دلاری روز جاری، بازارساز از روز سه‌شنبه تا ظهر پنج‌شنبه هفته گذشته بیش از 180 میلیون دلار در بازار عرضه داشته است.
بعد از ثبت رکوردهای بالا در بازار ارز و عبور دلار از کانال 20 هزار و 500 تومان با ورود بازارساز به بازار قیمت‌ها تغییر جهت داد و با سیر نزولی همراه شد.
حضور پرقدرت بازارساز و با عرضه سنگین ارز موجب سقوط نرخ ارز ظرف 3 روز در بازار و بازگشت دلار از کانال 20 هزار تومان به 18 هزار تومان شد.
صرافی‌ها و فعالان بازار پیش‌بینی می‌کنند عرضه‌های ارز از سوی بازارساز در روزهای آینده نیز ادامه داشته باشد و همین امر سبب کاهش بیشتر قیمت‌ها خواهد شد.
نکته مهم در بازار ارز این است که در روزهای اخیر خریداری در بازار وجود نداشته و تعداد فروشنده‌ها بسیار بیشتر از خریداران است؛ تشدید نوسانات و ورود بازارساز به بازار موجب شده فروشنده‌ها بیشتر شوند.
گفتنی است، قیمت دلار برای فروش هم‌اکنون در بازار متشکل ارزی 18 هزار و 450 تومان و صرافی‌های بانکی 18 هزار و 850 تومان اعلام شده است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا