اخبار

درخواست بیش از ۲۶۰۰ متقاضی مسکن ملی در آذربایجان‌غربی تایید شد

درخواست بیش از ۲۶۰۰ متقاضی مسکن ملی در آذربایجان‌غربی تایید شدسید محسن حمزه‌لو روز سه شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: تقاضای باقی ثبت‌نام کنندگان مسکن ملی در آذربایجان‌غربی در مرحله پالایش قرار دارد و بعد از مشخص شدن نتایج، طی روزهای آینده اعلام می‌شود.
وی با اشاره به اینکه سهمیه آذربایجان‌غربی در طرح اقدام ملی مسکن احداث ۲۰ هزار و ۹۷۰  واحد مسکونی است، اظهار داشت: با این آمار در شهرهای بالای ۱۰۰ هزار نفر جمعیت (ارومیه، خوی، بوکان، مهاباد و میاندوآب)، ۱۲ هزار و ۴۷۷ واحد مسکونی احداث می‌شود.
 مدیرکل راه‌وشهرسازی آذربایجان‌غربی گفت: احداث چهار هزار و ۱۹۴ واحد مسکونی در در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت و چهار هزار و و ۲۷۴ واحد مسکونی در حوزه بازآفرینی شهری از دیگر واحدهای مسکونی احداثی مسکن ملی در این استان است.
حمزه‌لو بیان کرد: افراد تایید شده بعد از دریافت پیامک از سامانه اقدام ملی مسکن تا اطلاع ثانوی وقت دارند تا با مراجعه به بخش «پیگیری» در سایت https://tem.mrud.ir نسبت به ارائه مدارک مورد نیاز اقدام کنند.
وی ادامه داد: امکان تامین زمین برای ۶ هزار و ۷۴۷ واحد در سطح ۱۴ شهر استان فراهم شده است و برخی از اراضی شناسایی شده نیاز به تغییر کاربری و یا الحاق به محدوده داشته و تاکنون امکان شروع طرح در استان میسر نشده است.
وی اظهار داشت: استفاده نکردن از تسهیلات مسکن در سال‌های پس از انقلاب اسلامی، متاهل بودن، سکونت بیش از پنج ساله در محل مورد تقاضا از جمله مهمترین ملزومات ثبت‌نام در این طرح به شمار می‌رود.
طرح «اقدام ملی تولید وعرضه مسکن» به منظور احداث ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در سراسر کشور آغاز شد که از این تعداد سهم آذربایجان‌غربی نزدیک به ٢١ هزار واحد است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا