اخبار

داروهای رها شده در جاده بابا باغی جمع آوری شد

داروهای رها شده در جاده بابا باغی جمع آوری شدعلیرضا اصغری روز دوشنبه در جمع خبرنگاران گفت: روز گذشته بعداز انتشار تصاویری از داروهای رها شده در جاده «بابا باغی»، کارشناسان اجرایی این سازمان و همچنین عوامل دانشگاه علوم پزشکی و مرکز بهداشت به این منطقه رفتند و بعداز جستجو داروها کشف و جمع آوری شد.
وی با تاکید بر اینکه عادی سازی پسماندهای عفونی و بیمارستانی بر عهده تولیدکننده است، ادامه داد: وظیفه سازمان مدیریت پسماند در خصوص پسماندهای بیمارستانی امحا و دفن این پسماندها بعد از بی خطر سازی توسط واحدهای تولید کننده است.
وی ادامه داد: با اینکه این امر در حیطه وظایف سازمان مدیریت پسماند نبود اما ما به خاطر احساس مسئولیت انسانی و اخلاقی در سریع‌ترین زمان محل را پاکسازی کرده و داروهای رها شده در جاده بابا باغی را جمع آوری کردیم.
اصغری سپس ادامه داد: نمایندگانی از اداره بهداشت تبریز و کلانتری منطقه در محل حضور داشتند و صورتجلسه‌ تنظیم شده نیز به امضا آن‌ها رسید.
وی با اشاره به پیگیری این موضوع توسط مراجع قضایی، گفت: به وسیله نمونه برداری‌هایی که از داروهای رها شده انجام شده و مدارک کشف شده در محل، مسئله از طریق مراجع قضایی پیگیری خواهد شد.
وی در خاتمه خاطرنشان کرد: حفاظت از محیط زیست وظیفه همه مردم و نهادهای مختلف است.
دیروز تصاویری از داروهای پخش شده در جاده باباغی تبریز در فضای منتشر و به سرعت دست به دست شد.
انتشار این تصاویر سوالاتی را در ذهن مردم تبریز مبنی بر چیستی این داروها دامن زد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا