اخبار

حفظ وحدت نیاز اصلی توسعه اقتصادی در برهه کنونی است

حفظ وحدت نیاز اصلی توسعه اقتصادی در برهه کنونی استیعقوب رضازاده روز یک‌شنبه در گفت و گو با خبرنگاران با تاکید بر اینکه اولویت اصلی مسوولان باید تحقق آبادانی و توسعه اقتصادی باشد، اظهار داشت: جذب سرمایه گذار داخلی و خارجی بدون حفظ آرامش، امنیت و وحدت در کشور ممکن نیست.
وی با اشاره به برگزاری جلسات مشترک با فعالان اقتصادی سلماس مقیم در کلانشهرها، بیان کرد: طبق برنامه ریزی انجام شده، در مرداد سال جاری همایشی برای معرفی هر چه بیشتر پتانسیل‌های اقتصادی سلماس و چگونگی جذب سرمایه گذاران برگزار می‌کنیم.
نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه به دنبال استقرار گمرک در منطقه ویژه اقتصادی سلماس هستیم، اضافه کرد: در تلاش هستیم تا روند جدول سازمانی و تامین نیروی انسانی موردنیاز آن را به تایید مسوولان رسانده و مراحل عملی احداث گمرگ در سلماس را آغاز کنیم.
وی با بیان اینکه در تلاش برای جذب اعتبارات ملی جهت اتمام پروژه‌های عمرانی منطقه هستیم، گفت: در همین راستا ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل بیمارستان نیمه تمام سلماس اختصاص یافته است.
رضازاده در رابطه با بازگشایی مرز سلماس نیز اظهار داشت: در همین راستا موافقت‌ کتبی مقامات امنیتی کسب شده است و در تلاش هستیم تا از طریق پارلمان دوستی ایران و ترکیه، رضایت طرف ترک را نیز کسب کنیم.
وی با تاکید بر ضرورت اصلاح قوانین دست و پا گیر بانکی، گفت: علت ورشکستگی بسیاری از کارخانه‌ها و واحدهای تولیدی در کشور قوانین نامناسب بانک مرکزی است که در همین راستا  نمایندگان مجلس  بر اصلاح قوانین نظام بانکی و حرکت چرخه تولید عزم خود را جزم کرده اند.
نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی خصوصی سازی را عاملی برای ایجاد فرصت برای سوءاستفاده مفسدان اقتصادی عنوان کرد و اظهار داشت: متاسفانه در گذشته منابع عظیم دولتی با رانت و فساد به برخی افراد داده شده که اکنون در بازار و اقتصاد کشور جولان می دهند و باعث به وجود آمدن این آشفتگی در پیکره اقتصاد ایران شده‌اند.
وی همچنین بر رسانه‌ها توصیه کرد تا عدالت و انصاف را مهمترین اولویت کاری خود کرده و به رسالت مقدس اطلاع رسانی در راستای توسعه اقتصادی عمل کنند.
سلماس از شهرهای شمالی آذربایجان غربی است که حدود ۲۰۰ هزار نفر جمعیت دارد؛ این شهرستان یکی از مناطق مرزی استان در مرز ترکیه است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا