اخبار

جامعه ورزشی هاکی تا پایان سال به ۱۵ هزار نفر افزایش می‌یابد

جامعه ورزشی هاکی تا پایان سال به ۱۵ هزار نفر افزایش می‌یابدبهرام قدیمی روز یکشنبه در حاشیه مجمع انتخاباتی هیات هاکی استان قزوین در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طی تفاهم نامه‌ای که با ارتش برای برگزاری دوره آموزشی منعقد کردیم سه هزار و ۵۰۰ نفر آموزش دیدند و سال گذشته نیز در مسابقات زیر ۱۶ سال دختران و پسران حدود ۸۰۰ نفر شناسایی شدند.
وی گفت: هم اینک حدود هفت هزار نفر جامعه آماری رشته هاکی در کشور است و با وارد شدن این رشته به آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها و اضافه شدن هاکی ساحلی قول می‌دهیم که جامعه آماری ما تا آخر سال حداقل به ۱۵ هزار نفر برسد.
قدیمی با بیان اینکه متاسفانه این ورزش زیبا، مفرح و المپیکی در ایران زیرساخت و امکاناتی نداشته است، افزود: هاکی در کشور از رشته‌های مظلوم است و امیدواریم با همکاری دستگاه‌ها از نیروهای مسلح و ادارات ورزش و جوانان برای دریافت زمین و احداث زیرساخت‌های ورزشی این رشته اقدام کنیم.
این مسوول گفت: ابتدا باید جامعه آماری این رشته را در سطح کشور افزایش دهیم و بعد از آن با دریافت زمین برای احداث زیرساخت‌ها و تحویل وسایل و امکانات ورزشی تلاش کنیم.
وی با اشاره به چالش‌های دیگر این رشته، گفت: کمبود سرمایه و بودجه و قرار نگرفتن در ردیف رشته‌های اولویت دار کشور از جمله این چالش‌ها است درحالیکه ویژگی‌های فنی هاکی و قرار داشتن آن در ردیف سومین رشته پرطرفدار دنیا توجه بیشتر مسوولان را ایجاب می‌کند.
قدیمی گفت: بعد از  ۵۱ سال توانستیم با آموزش و پرورش تفاهم نامه منعقد کرده و هاکی را به مدارس وارد کنیم و الان در ۳۱ استان رییس هیات‌های هاکی انتخاب می‌شود.  
رییس فدراسیون هاکی گفت: با کنفدراسیون آسیا ارتباط خوبی داریم و تجهیزات گران قیمت ورزشی را به راحتی وارد کشور می‌کنیم و امیدواریم شاهد رشد و پیشرفت این ورزش در کشور باشیم.
قدیمی با بیان اینکه رشته هاکی پنج، از نظر ساختار و نحوه بازی شبیه فوتسال است، اضافه کرد: شهرهای مختلف از جمله البرز و آبیک را در این رشته تقویت می‌کنیم و امیدواریم در المپیک سنگال ۲۰۲۲ در سکو باشیم.
وی با بیان اینکه باید در مسابقات داخل سالن قهرمانی آسیا به میزبانی بلژیک بر سکوی جهانی برویم، افزود: باید نخبگان هاکی را جمع کنیم و بهترین خط مشی فکری را دریافت کرده و در کنار ستاد عالی کرونا اردوهای آمادگی تیم ملی را برگزار کنیم.
این مسوول گفت: اولویت اول ما هاکی داخل سالن و بعد هاکی روی چمن به عنوان یک رشته المپیکی است و برای بازی‌های آسیایی در بخش بانوان و آقایان ناامید نیستیم.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا