اخبار

ثبت‌نام ۶ واحد تولیدی آذربایجان‌غربی در سامانه کشوری کسب و کار

ثبت‌نام ۶ واحد تولیدی آذربایجان‌غربی در سامانه کشوری کسب و کارامیر شهسوار جلاوت روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: آیناز ماکو (ماگوش قهوه)، ارمغان به‌شهد چی‌چست، دومان صنعت غرب، سولار کاران زرین هنرمند، شرکت تولیدی دندان مصنوعی ایده‌آل ماکو و مرغ اروم چکاوک واحدهایی هستند که در این سامانه کشوری ثبت‌نام کرده اند.
وی ادامه داد: این سامانه در چهار محور زنجیره تامین، تامین مالی، پرداخت‌ها و دریافت نقدینگی و لجستیک فعالیت می‌کند و می‌توانند با بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود در سامانه سککوک به بازارهای داخلی و بین المللی دست یابند.
سرپرست معاونت صنایع کوچک شرکت شهرک‌های صنعتی آذربایجان‌غربی گفت: در این سامانه تمامی فعالیت‌های واحدهای صنعتی و خرید و فروش آنها ثبت می‌شود و خریدار می‌تواند با مراجعه به این سامانه محصولات تولیدی را مشاهده و از طریق همین سامانه اقدام به خرید محصول کند.
شهسوار جلاوت اعلام کرد: تامین اعتبار واحدهای تولیدی برای معاملات داخلی و خارجی نیز از دیگر اهداف وجودی این سامانه است.
وی بیان کرد: ارائه آموزش‌های مجازی به صنعت‌گران از دیگر برنامه‌های این سامانه است و با راه‌اندازی و گسترش آن در کشور می‌توان آموزش‌های کم هزینه‌ای به صنعت‌گران ارائه کرد.
وی ادامه داد: در راستای حمایت از کالای ایرانی نیز صفحه‌ای جداگانه در داخل همین سامانه طراحی شده است تا خریداران، محصولات تولیدی ایرانی را مشاهده کرده و محصولات مورد نیاز داخلی را خریداری کنند.
سرپرست معاونت صنایع کوچک شرکت شهرک‌های صنعتی آذربایجان‌غربی با تاکید بر اینکه این سامانه می‌تواند تاثیر مثبتی در توسعه صنعتی داشته باشد، ادامه داد: با استفاده از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های شهرک‌های صنعتی می‌توان وضعیت کسب و کار را بهبود بخشید و چرخ صنعت را به حرکت درآورد.
شهسوار بیان کرد: توسعه و گسترش تکنولوژی، توسعه مدیریت و عملیات، گسترش صادرات و توسعه تجارت، شبکه گستری و اطلاع‌رسانی کسب و کارها و تامین مالی و توسعه سرمایه‌گذاری از اهم برنامه‌ها و ماموریت‌های این سازمان است.
سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران از شهریور ۱۳۸۴ فعالیت خود را آغاز کرد و بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی یک سازمان توسعه‌ای به شمار می‌رود.
سامانه خدمات جامع حمایتی از صنایع با هدف عرضه خدمات به واحدهای صنعتی کوچک و متوسط خردادماه ۱۳۹۷ با حضور مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در شهرک فناوری الکترونیک و صنایع غذایی ارومیه رونمایی شد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا