اخبار

تکمیل پروژه الموت به تنکابن ۵ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد

تکمیل پروژه الموت به تنکابن ۵ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز داردبه گزارش خبرنگار مهر، وزیر راه و شهرسازی صبح دوشنبه در سفر یک روزه به قزوین با حضور در کارگاه قطعه یک پروژه قزوین، الموت، تنکابن در جریان پیشرفت فیزیکی این پروژه‌ها قرار گرفت.
سهیل رضایی مشاوره قطعه یک در حاشیه این مراسم اظهار کرد: رانشی بودن بخشی از قسمت‌های مسیر حدفاصل کیلومتر ۳۳ تا ۴۵ و تخصیص نیافتن به موقع اعتبارات و کمبود اعتبار در قطعه‌های چهار و پنج موجب بروز مشکلاتی در اجرای پروژه شده است.

وی افزود: قطعه شش نیز در حال طراحی است این پروژه در سال ۸۵ ملی شد و در ردیف مصوبات رهبری قرار گرفت که اول قرار بود به عنوان راه دسترسی تا کیلومتر ۶۲ احداث شود.
رضایی بیان کرد: پس از قرار گرفتن در پروژه‌های ملی در سال ۸۸ از محل فروش سهام ۴۵۰ میلیارد تومان اختصاص یافت و طرح مورد بازنگری قرار گرفت.
مشاوره قطعه یک پروژه قزوین، الموت، تنکابن تصریح کرد: قرار شد پروژه در سطح بزرگ‌تری انجام شود و تا کیلومتر ۷۲ برای دسترسی به منطقه الموت اجرایی شود.

وی بیان کرد: این پروژه حدود ۲۰ کیلومتر از منطقه حفاظت شده محلی عبور می‌کند که برای پیشگیری از آسیب رسیدن به محیط زیست منطقه چند تونل و دو پل ۱۸۰ و ۲۰۰ متری در مسیر احداث شود.
رضایی با بیان اینکه ساخت پل‌ها ۳۰۰ میلیارد تومان نیاز دارد، افزود: قطعات ۴ و ۵ حدود ۱۶ کیلومتر تونل لازم دارد که در اولویت بعدی قرار خواهد گرفت.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا