اخبار

تعداد فارغ التحصیلان بیکار صنایع دریایی افزایش یافت

تعداد فارغ التحصیلان بیکار صنایع دریایی افزایش یافتبه گزارش خبرنگار مهر، محمد راستاد امروز در مراسم روز جهانی دریانوردی با بیان اینکه در شرایط عادی کمتر کسی به یاد دریانوردان است و همه در شرایط خطیر متوجه کار آنان می‌شوند، گفت: دریانوردان طیف گسترده ای از افراد فعال در حوزه دریایی اعم از نیروهای امنیتی و نظامی ارتش، سپاه و ناجا، ۱۲۷ هزار فعال در شناورهای سنتی تجاری، فعالان روی دکل هاو پایانه‌های نفتی، ماهیگیران و صیادان، دریانوردان کشتی‌های نفتی و تجاری، امدادگران شناورهای امداد و نجات و… و. را شامل می‌شود.
وی با تأکید بر اینکه باید سلامت فکری و ذهنی دریانوردان از نظر معیشت، آسایش و مسائل بهداشتی تأمین شود، اظهار داشت: ما همواره ازشرکت های کشتیرانی مثال رفاهی دریانوردان را مطالبه می‌کنند تا آنان به جز مسائل حرفه ای خود دغدغه دیگری نداشته باشند.
راستاد یکی از مسائل اخیر دریانوردان را فارغ التحصیلان دانشگاه‌های دریایی دانست و گفت: متأسفانه به دلیل اینکه در سالهای اخیر تحریم‌ها اجازه جذب دریانوردان ما در شناورهای سایر کشورها را ندارند، تعداد فارغ التحصیلان بیکار رشته‌های دریایی اضافه شده است. از شرکت‌های دریایی می‌خواهیم تا با تسهیل جذب آنها به عنوان کارورز، صدور برگه صلاحیت حرفه ای آنها و فارغ التحصیلی شأن از دانشگاه تسهیل شود.
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به حریق‌های گسترده در شناورهای سنتی گفت: از دستگاه‌های متضمن ایمنی می‌خواهیم به گونه‌ای رفتار کنیم تا شاهد حداقل وقوع این سوانح باشیم.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا