اخبار

تست کرونا در مراکز جامع سلامت رایگان صورت می‌گیرد

تست کرونا در مراکز جامع سلامت رایگان صورت می‌گیردمنوچهر کرمی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: به منظور پیشگیری از بار مراجعات به بیمارستان ها مراکز جامع سلامت در جریان شیوع کرونا فعال تر شده و برخی به صورت شبانه روزی و تعدادی همه به مدت ۱۶ ساعت به مراجعه کنندگان خدمات ارائه کردند.
وی اضافه کرد: در این مراکز به سوال های افراد در زمینه بیماری کرونا به صورت دقیق و حساب شده پاسخ داده می شد همچنین در صورت اعلام یا مشاهده علائم ساده و ابتدایی کرونا در افراد، آزمایش لازم صورت می گرفت.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا همدان بیان کرد: نمونه گیری، تست اولیه و تشخیص اولیه از افراد مشکوک به کرونا از مراجعه غیر ضرور افراد به بیمارستان ها پیشگیری می کند.
کرمی اظهار داشت: نمونه‌گیری از مراجعان به مراکز جامع سلامت همه روزه صورت می گیرد و شماری از افراد به صورت سرپایی مداوا، برای تعدادی دارو تجویر و شماری از مراجعه کنندگان نیز به بیمارستان ارجاع  داده می‌شوند.
وی بیان کرد: فعالیت مراکز ۱۶ ساعته از هشت صبح آغاز و تا ۱۲ شب ادامه دارد اما برای مدتی به علت کاهش بار بیماری، فعالیت این مراکز تا ساعت ۹ تا ۱۰ شب بود که هم اینک مناسب با شرایط محل فعالیت ساعت کاری پیش بینی شده است.
۲۶ مرکز خدمات جامع سلامت در همدان فعال است که از این تعداد ۱۲ مرکز به صورت ۱۶ ساعته و مابقی شبانه روزی به مراجعه کنندگان خدمات ارائه می دهند.
مراکز ۱۶ ساعته شهر همدان در منطقه خضر خیابان وحدت، انتهای حصارولیعصر راه روستای علی‌آباد و خیابان میرزاده عشقی محوطه کمال آباد پذیرای مراجعه کنندگان هستند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا