اخبار

تداوم تخریب ساخت‌وسازهای غیرمجاز در همدان

تداوم تخریب ساخت‌وسازهای غیرمجاز در همدانمحمدعلی گلشن روز پنجشنبه در گفت وگو باخبرنگار ایرنا اظهار داشت: در ادامه اجرای این طرح ضمن شناسایی ۱۲ اقدام غیرقانونی در مناطق روستای چشین و ابرو در حاشیه شرقی شهر همدان، نسبت به تخریب و رفع تخلف اقدام شده است.
وی بیان کرد: عوامل این مدیریت به همراه نیروی انتظامی، جهاد کشاورزی و مسکن وشهرسازی با دریافت حکم دادستانی نسبت به تخریب ساخت وسازهای غیرقانونی در این ۲ روستا اقدام کردند.
گلشن افزود: ساخت وسازهای غیرقانونی در روستاهای چشین و ابرو شامل تغییر کاربری، احداث بنا، دیوارکشی و سایر موارد منجر به آسیب رساندن به طبیعت بود.
مدیر پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری همدان یادآور شد: ساخت وسازهای انجام شده نه تنها منجر به تخریب باغ ها و فضای سبز این ۲ روستا شده بلکه باعث تضییع حقوق بیت المال نیز شده بود.
وی اضافه کرد: هرگونه اقدام در ساخت و ساز باغ ها از قبیل فنس کشی، کرت بندی، تراس بندی، تعمیرات و نوسازی، تعمیرات جزیی و اساسی، ترمیم دیوار و دیوارکشی، احداث و مرمت بنا، نصب آلاچیق و سایه بان، احداث انباری و سرویس بهداشتی، احداث اتاق کارگری و خانه باغی نیاز به مجوز دارد و شهروندان باید به شهرداری منطقه خود مراجعه کنند.
گلشن با اشاره به اینکه سامانه ۱۳۷ همدان آماده گزارش‌های مردمی از ساخت وسازهای غیرمجاز است، گفت: هم اینک طرح گشت زنی پلیس ساختمان ویژه باغ های منطقه دره مرادبیک و سیلوار آغاز شده است و سامانه ۱۳۷ به صورت شبانه روز آماده دریافت هرگونه تخلف خواهد بود.
وی افزود: گشت های پلیس ساختمان ویژه باغ ها مجهز به دوربین و سیستم ردیاب GPS هستند و کنترل و نظارت به خوبی انجام می شود.
مدیریت پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری همدان از ابتدای امسال تاکنون حدود ۱۵۰ مورد ضبط وسایل ساخت و ساز و نیز صدور اخطاریه اقدام کرده است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا