اخبار

بیست و نهمین نمایشگاه فرش در شهریور برگزار می شود

بیست و نهمین نمایشگاه فرش در شهریور برگزار می شودبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین المللی ایران، بهمن حسین زاده از استقبال فعالان صنعت فرش و حمایت وزارت صنعت، معدن و تجارت از برگزاری بیست و نهمین نمایشگاه فرش دستباف خبر داد.
مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران با اشاره به جلسه امروز (جمعه ۱۳ تیر ۹۹) وزارت صنعت، معدن و تجارت، گفت: در این جلسه با تاکید ویژه سرپرست این وزارت خانه و اصرار فعالان اتحادیه‌ها، بافندگان و تعاونی‌های حوزه فرش، بیست و نهمین دوره نمایشگاه بین‌المللی فرش دستباف ایرانی در تقویم سالانه خود (شهریور ماه) برگزار می‌شود.
وی با بیان اینکه ایران در حوزه تولید و صادرات فرش دستباف رقابت جدی با کشورهای امارات متحده عربی و ترکیه دارد، افزود: از همین رو تلاش می‌شود در برگزاری این نمایشگاه تمام حمایت‌های دولتی و خصوصی به کار گرفته شود تا رونق به حوزه فرش بازگشته و رقابت‌های بین‌المللی فرش دستباف ایرانی با همتایان خارجی اش ادامه یابد.
رئیس هیأت مدیره شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران خاطرنشان کرد: امسال برگزاری نمایشگاه‌های ایران به دلیل شیوع ویروس کرونا با تأخیری سه ماهه مواجه شد که تلاش می‌شود با اجرای تقویم فشرده رویدادهای نمایشگاهی ۹۹ بتوانیم همه نمایشگاه‌ها را در زمان مفیدی برگزار کنیم.
وی به برپایی هرساله نمایشگاه فرش دستباف در شهریور ماه اشاره کرد و اظهارداشت: بنا به اصرار فعالان این حوزه تلاش می‌شود تا بیست و نهمین نمایشگاه فرش دستباف در شهریور ۹۹ برگزار شود و علاقه مندان و فعالان این عرصه بتوانند بهره مندی لازم را از این رویداد در جهت افزایش میزان صادرات فرش ایرانی انجام دهند.
حسین زاده در ادامه بر رعایت کامل پروتکل بهداشتی مورد تائید ستاد ملی مقابله با کرونا در برگزاری نمایشگاه‌ها تاکید کرد و گفت: ۲ نمایشگاه گذشته (نمایشگاه جهش تولید و دستاوردهای مقابله با کرونا و دوازدهمین نمایشگاه در و پنجره) نیز با رعایت این پروتکل‌ها برگزار شد و تا آسیبی به برگزار کنندگان، غرفه داران، غرفه سازان و بازدیدکنندگان وارد نشود.
فعال حوزه تجارت با تصریح این مطلب که در دوران شیوع ویروس کرونا عرصه تولید در حوزه‌های مختلف دستخوش مشکلات عدیده ای شده، افزود: نمایشگاه بین‌المللی ایران می کوشد تا با برگزاری نمایشگاه‌های مختلف در بازگرداندن رونق به این عرصه‌ها نقش مثبتی ایفا کرده و به تکالیف خود در زمینه جهش بخشیدن به تولید عمل کند.
مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران با اشاره به نیاز اساسی کشور بر افزایش میزان صادرات غیر نفتی به منظور مقابله با تحریم‌های خصمانه در حوزه صادرات نفتی، تصریح کرد: در همین رابطه رونق بخشیدن به فضای کسب و کار و تولید در حوزه فرش تأثیر بسزایی در رشد میزان صادرات غیر نفتی خواهد داشت و از این رو برپایی بیست و نهمین نمایشگاه فرش دستباف مورد اصرار فعالان این حوزه بوده است.
وی ادامه داد: به همین دلیل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران از همه فعالان حوزه فرش به خصوص بافندگان روستاها و شهرستان‌های سراسر کشور و همچنین استارت آپ ها، شرکت‌های دانش بنیان و اپلیکیشن‌های ارائه طرح‌ها و نقشه‌های جدید فرش دستباف ایرانی برای حضور در این نمایشگاه دعوت به عمل می‌آوریم.
حسین زاده در پایان با اعلام این خبر که ثبت نام از شرکت کنندگان در بیست و نهمین نمایشگاه فرش دستباف ایرانی از فردا شنبه ۱۴ تیرماه ۹۹ آغاز می‌شود، تصریح کرد: پس از صدور مجوز این رویداد از سوی سازمان توسعه تجارت مقدمات اجرای این نمایشگاه به صورت کامل به انجام خواهد رسید تا در زمان مقرر در تقویم نمایشگاهی ۹۹ میزبان فعالان حوزه فرش بوده و اکوسیستم فرش را زنده نگاهداریم.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا