اخبار

بزرگترین قرارداد انرژی ۲۰۲۰ با غول نفتی ابوظبی منعقد شد

بزرگترین قرارداد انرژی ۲۰۲۰ با غول نفتی ابوظبی منعقد شدبه گزارش خبرنگار مهر به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، کنسرسیومی از ۶ سرمایه‌گذار بزرگ جهان به توافقی ۲۰.۷ میلیارد دلاری با غول نفتی دولتی ابوظبی، ادنوک، دست یافتند.
این توافق بزرگترین توافق سرمایه‌گذاری زیرساختی انرژی در منطقه و بزرگترین توافق انرژی جهان در سال ۲۰۲۰ است. طی این توافق ۱۰.۱ میلیارد دلار با سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی به امارات متحده عربی تزریق خواهد شد.
۶ شرکتی که در این توافق حضور دارند شامل گلوبال اینفرااستراکچر پارتنرز، شرکت مدیریت سرمایه بروکفیلد، صندوق سرمایه‌گذاری ملی سنگاپور (جیک)، صندوق سرمایه‌گذاری معلمان اونتاریو، شرکت اوراق و سرمایه ان‌اچ و شرکت اسنم، می‌باشند.
در این توافق آمده است کنسرسیوم ۴۹ درصد از سهام شرکت زیرمجموعه جدید ادنوک، با نام «دارایی‌های خط‌لوله گاز ادنوک»، را در اختیار خواهد داشت و حق لیزینگ ۲۸ خط لوله را به دست خواهد آورد. ادنوک ۵۱ درصد (اکثریت) سهام را در اختیار خواهد داشت و مالکیت خط‌لوله‌ها را حفظ خواهد کرد.
سلطان الجابر، مدیر ارشد گروه ادنوک و وزیر کشور امارات متحده عربی، می‌گوید: ما از تکمیل این توافق هیجان‌زده هستیم و یکبار دیگر با برخی از برترین سرمایه‌گذاران در زیرساخت‌ها و مؤسسات جهان همکار شدیم. این نشان می‌دهد که دولت ابوظبی جایگاه خود به عنوان یک مقصد سرمایه‌گذاری مطمئن و معتبر حفظ کرده است که با توجه به شرایط اقتصادی کنونی دستاورد بزرگی است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا