اخبار

بخشودگی جرایم بیمه‌نامه شخص‌ ثالث موتورسیکلت‌ها در بیمه کوثر

بخشودگی جرایم بیمه‌نامه شخص‌ ثالث موتورسیکلت‌ها در بیمه کوثربه گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر، با ابلاغ بخشنامه بیمه مرکزی، طرح بخشودگی جرایم دیرکرد خرید و تمدید بیمه‌نامه شخص‌ثالث موتورسیکلت‌ها و ماشین‌الات کشاورزی در بیمه کوثر اجرایی شده است و هم اکنون نمایندگی‌ها و شعب شرکت در سراسر کشور بدون دریافت جریمه، بیمه‌نامه شخص‌ثالث انواع موتورسیکلت و ماشین‌الات کشاورزی را صادر می‌کنند.
مسعود یوسفی درباره این طرح گفت: طرح بخشودگی جرایم دیرکرد بیمه‌نامه شخص‌ثالث موتورسیکلت‌ها و ماشین‌الات کشاورزی در واقع یک حرکت ملی برای کاهش تعداد وسایل نقلیه فاقد بیمه‌نامه است، زیرا بر اساس بخشنامه بیمه مرکزی، جرایم مربوط به نداشتن بیمه‌نامه شخص‌ثالث موتورسیکلت‌ها و ماشین‌الات کشاورزی سراسر کشور از تاریخ اول تیرماه به مدت سه ماه بخشیده شده است و بیمه کوثر نیز برای گسترش فرهنگ بیمه‌گری و بیمه‌پذیری، با بهره‌گیری از ظرفیت‌های قانون بیمه شخص‌ثالث این طرح را اجرا می‌کند.
مدیر اتومبیل بیمه کوثر از راکبین موتورسیکلت‌ها برای بهره‌مندی از این فرصت دعوت کرد و افزود: بیمه کوثر از اول تیر تا ۳۱ شهریور سال ۹۹ به مدت سه ماه بخشودگی ۱۰۰ درصدی جرایم (موضوع بند «ب» ماده «۲۴» قانون بیمه اجباری شخص‌ثالث) موتورسیکلت‌ها و ماشین‌الات کشاورزی فاقد بیمه‌نامه را اجرا می‌کند.
وی تاکید کرد: این کار یک حرکت ملی برای کاهش تعداد وسایل نقلیه فاقد بیمه‌نامه است و در واقع فرصت مناسبی برای مالکان موتورسیکلت و ماشین‌الات کشاورزی فاقد بیمه‌نامه ایجاد شده است تا بتوانند از بخشودگی جرایم استفاده کنند.
یوسفی با تاکید بر اینکه ساده‌ترین و سریع‌ترین راه برای خرید بیمه‌نامه شخص‌ثالث موتورسیکلت‌ها و ماشین‌الات کشاورزی، خرید برخط آن از تارنمای بیمه کوثر است، افزود: متقاضیان می‌توانند با مراجعه به تارنمای شرکت به نشانی www.kins.ir قیمت بیمه شخص‌ثالث وسیله نقلیه خود را به‌سادگی مشاهده و خریداری کنند.
وی تصریح کرد: بیمه شخص‌ثالث موتورسیکلت و ماشین‌آلات کشاورزی در پورتال بیمه کوثر، تا پایان شهریور ماه ۱۳۹۹ بدون احتساب جریمه دیرکرد قابل خریداری است و اگر متقاضیان شرایط خرید بیمه‌نامه اقساطی را داشته باشند، مثلاً بازنشسته نیروهای مسلح باشند نیز می‌توانند هنگام خرید بیمه‌نامه شخص‌ثالث، حق‌بیمه را به صورت اقساطی و کسر از حقوق و سایر افراد با مراجعه به نمایندگی‌ها با پرداخت ۵۰ درصد نقد و مبلغ باقی‌مانده را حداکثر در سه ماه پرداخت کنند.
مدیر اتومبیل بیمه کوثر با اشاره به برخی از مزایای بیمه‌نامه شخص‌ثالث، گفت: در بیمه شخص‌ثالث موتورسیکلت، به جز خسارت جانی و مالی اشخاص ثالث، خسارت جانی راننده مقصر حادثه هم پرداخت می‌شود، اما در حال حاضر علاوه بر اینکه ارائه خدمت به موتورسیکلت‌ها و وسایل نقلیه فاقد بیمه‌نامه شخص‌ثالث جرم محسوب می‌شود؛ نقل و انتقال موتورسیکلت‌های فاقد این بیمه‌نامه نیز ممکن نخواهد بود و این موتورسیکلت‌ها پس از توقیف، ترخیص نخواهند شد.
وی تصریح کرد: بیمه شخص‌ثالث برای همه خصوصاً موتورسیکلت‌ها اجباری است و از آنجایی که موتورسوارها هنگام تصادف از امنیت کمتری نسبت به رانندگان خودرو برخوردار هستند باید از طرح اجباری شدن بیمه شخص‌ثالث استقبال بیشتری کنند
این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا