اخبار

بانوی زنجانی کلیه‌ها و نسوج خود را به بیماران نیازمند اهدا کرد

بانوی زنجانی کلیه‌ها و نسوج خود را به بیماران نیازمند اهدا کردشهریار اماموردی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود:” فریبا قلمی” ۳۸ ساله ساکن زنجان در اثر بیماری زمینه ای دچار مرگ مغزی و در بیمارستان ولی عصر(عج) شهر زنجان بستری شده بود.
وی اضافه کرد: پس از اطلاع از مرگ مغزی این بیمار، اقدامات لازم برای کسب رضایت از خانواده وی انجام شد.
این مسؤول ادامه داد: پس از کسب رضایت از خانواده، بیمار مرگ مغزی برای اهدای ارگان‌ها به بیمارستان سینای تهران منتقل و این عمل خداپسندانه انجام شد.
وی اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون هشت مورد بیمار مرگ مغزی در این استان شناسایی و رضایت گیری نیز انجام شد که سه مورد آن به دلایل مختلف قابلیت اهدا عضو نداشتند و پنج مورد دیگر به اهدای عضو منتهی شد.
اماموردی افزود: هر مورد مرگ مغزی می‌تواند یک تا هشت بیمار نیازمند پیوند عضو را از مرگ نجات دهد و به همین دلیل این موضوع از اهمیت خاصی برخوردار است.
 وی، از جمله روش‌های دریافت کارت اهدای عضو را  ارسال کد ملی به شماره ۳۴۳۲ – شماره‌گیری #۳ *۳۴۳۲* و یا مراجعه به سایت اهدای عضو به آدرس https://ehda.center جهت اخذ کارت اهدای عضو اعلام کرد.
اماموردی اظهار داشت: طبق برآوردهای انجام شده، اهدای نسوج به بیماران نیازمند، کیفیت زندگی ۵۸ بیمار را ارتقا می‌دهد.
به گفته وی، سال گذشته، ۶۵ مورد بیمار مرگ مغزی در استان زنجان شناسایی شد که از این تعداد ۳۱ مورد به اهدای عضو، ۱۲ مورد عدم رضایت به اهدای عضو وجود داشت و ۲۲ مورد از موارد شناسایی شده نیز قابلیت اهدای عضو نداشتند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا