اخبار

ایرلاین‌های جهان امسال ۸۴ میلیارد دلار ضرر می‌کنند

ایرلاین‌های جهان امسال ۸۴ میلیارد دلار ضرر می‌کنندبه گزارش خبرنگار مهر به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، اتحادیه بین‌المللی هوانوردی، یاتا، هشدار داد که با توجه به محدودیت‌های قرنطینه‌ای مقابله با ویروس کرونا در سراسر جهان مسافرت هوایی به شدت کاهش یافته و ایرلاین‌ها با ضرر بزرگی روبرو خواهند شد.
این در حالی بود که تنها چند ماه پیش صنعت هوانوردی خود را برای افزایش تعداد مسافران آماده می‌کرد و یاتا پیش‌بینی کرده بود میزان مسافران هوایی تا ۲۰۳۷ به ۸.۲ میلیارد نفر برسد.
اما در ماه آوریل با تلاش کشورها برای مقابله با ویروس کرونا و بسته شدن مرزها، مسافرت هوایی ۹۸ درصد نسبت به سال گذشته سقوط کرد.
برایان پیرس، اقتصاددانان ارشد یاتا در مصاحبه با سی‌ان‌بی‌سی گفت: ما معتقدیم ایرلاین‌ها در سال ۲۰۲۰ با ضرر بی‌سابقه ۸۴ میلیارد دلاری روبرو خواهند شد.
او گفت: ما تنها شاهد مذاکراتی بین برخی کشورها برای بازگشایی دوجانبه مرزها هستیم. که می‌توان در این زمینه به استرالیا و نیوزلند، چین و سنگاپور و همچنین چین و کره‌جنوبی اشاره کرد.
پیرس در ادامه گفت: انتظار می‌رود صنعت مسافرت هوایی در نیمه دوم امسال ریکاوری شود. چین، آمریکا و اندونزی پروازهای داخلی خود را از سر گرفته‌اند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا