اخبار

انبار یونجه در مهاباد طعمه حریق شد

انبار یونجه در مهاباد طعمه حریق شدعلی بیژن‌فر روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تیم‌ آتش‌نشانی ایستگاه شهر خلیفان پس از اطلاع از وقوع آتش‌سوزی خود را بلافاصله به محل حادثه رساندند و عملیات اطفای حریق را انجام دادند.
وی ادامه داد: در این حادثه بیش از پنج تن یونجه به ارزش ۱۲۰ میلیون ریال به طور کامل در آتش سوخت و با توجه به خشک بودن محل آتش‌سوزی، حریق به سرعت به سایر مناطق این انبار نیز سرایت کرد که با تلاش آتش‌نشانان مهار و از گسترش آن جلوگیری شد.
بخشدار بخش خلیفان مهاباد اظهار داشت: عامل انسانی در این آتش‌سوزی دخیل نبوده و بر اثر گرما و احتمالا بر اثر وجود شیشه و داغ شدن در ساعت اوج گرما دچار حریق شده است.
بیژن‌فر بیان کرد: کشاورزان و دامداران هنگام انباشت علوفه و یونجه موارد ایمنی را باید رعایت کرده و دپوی گیاهان را دور از دسترس کودکان و دیگر افراد قرار دهند تا دچار خسارت مالی و گاهی جانی نشوند.
وی از دامداران و کشاورزان خواست تا از روش‌های صحیح و مناسب، نسبت به انبارداری و نگهداری علوفه و خوراک دام استفاده کنند.
وی همچنین از آتش‌سوزی مراتع در نزدیک روستای «گامیشان» نیز خبر داد و گفت: ۲ هکتار از مراتع این روستا به علت سهل‌انگاری یکی از روستاییان در هنگام روشن کردن آتش اتفاق افتاد که با تلاش اهالی این روستا مهار شد.
سال گذشته در چندین فقره آتش‌سوزی در مجموع بیش از ۸۰ هکتار از مراتع مهاباد طعمه حریق شده و خسارت زیادی به ذخیره گیاهی این مناطق وارد کرده است.
در مهاباد بیش از ۱۹۷ هزار هکتار مرتع وجود دارد که ۵۰ هزار هکتار آن مراتع درجه یک با پوشش مناسب، ۷۰ هزار هکتار مراتع درجه ۲ با پوشش متوسط و بقیه مراتع درجه سه با پوشش ضعیف است، در این شهرستان بیش از هزار هکتار جنگل در منطقه «کاولان و کوران »؛۱۰۰ هکتار جنگل‌های مصنوعی و ۸۸ هکتار را ذخیره‌گاه جنگلی وجود دارد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا