اخبار

امام جمعه اردبیل: دولت گرانی‌های اخیر را کنترل کند

امام جمعه اردبیل: دولت گرانی‌های اخیر را کنترل کندآیت‌الله سیدحسن عاملی در خطبه‌های نماز جمعه اردبیل اظهارداشت: دولت باید در مقابل کسانی که به بهانه افزایش قیمت دلار کالاها را گران می‌کنند ایستادگی کرده و ملت را از دست این افراد درنده‌خو نجات دهد. 
وی افزود: جای تاسف است که با بالا رفتن دلار تمام فروشندگان، تولیدکنندگان و ارائه‌کنندگان خدمات می‌خواهند قیمت کالا و خدمات را بالا ببرند و  این ظلم به ملت است و عواقب آن فردا متوجه خود گران‌فروشان هم خواهد شد.
عاملی ادامه داد: ایران در بسیاری از کالاها مانند آهن، میلگرد، ام دی اف، لوازم خانگی، لوازم یدکی خودروهای داخلی، مصالح ساختمانی و تجهیزات ساختمانی به خودکفایی رسیده  و قیمت آنها ربطی به دلار ندارد.
امام جمعه اردبیل در ادامه سخنانش با تقدیر از خیرین مسکن‌ساز استان که احداث ۱۴۴ واحد مسکونی را برای فقرا شروع کردند، افزود: در خصوص مسکن هم دولت و مجلس باید به طور جدی ورود کنند.
عاملی بیان‌کرد: اگر دولت از ابتدا برای مسکن اضافی مالیات وضع می‌کرد شاهد این وضع نبودیم و در این مسیر یک نرم‌افزار دست دولت است که در یک لحظه تمام املاک هر ایرانی را نشان می‌دهد و اخذ مالیات بر مسکن اضافه هیچ تنش اجتماعی درست نمی‌کند.
امام جمعه اردبیل گفت: دولت باید هزینه اموال اضافی مثل خانه اضافی، زمین اضافی و ماشین اضافی را با وضع مالیات بالا ببرد تا هم کمبود برطرف شود هم تقاضای کاذب از بین برود و هم متمولین مجبور شوند مال خود را  وارد چرخه تولید و اقتصاد کنند.
وی تاکید کرد: در یک کلمه کل معضل مسکن با یک مصوبه مجلس و با یک طرح یا با یک لایحه دولت حل می‌شود همچنان که خودرو نیز اینگونه است.
آیت الله عاملی در بخش دیگر خطبه‌ها با اشاره به اینکه بعضی از سیاستمداران معتقدند که همکاری بیشتر با غربی‌ها و نهادهای بین‌المللی به ظاهر مستقل باعث می‌شود مشکلات ما حل شود، بیان کرد: این نظریه بارها نتیجه عکس نشان داده است.
امام جمعه اردبیل تشریح کرد: همکاری ایران با آمریکا در افغانستان و عراق همه نتیجه عکس داد و به جای تشکر و همکاری به ایران لقب محور شرارت دادند و با اینکه  کل اسرار و                        مکان‌های هسته‌ای خود را در اختیار آژانس هسته‌ای قرار دادیم تا بدانند که ما چیزی برای پنهان کردن نداریم اما صدور قطعنامه اخیر توسط آژانس علیه ایران ثابت کرد که آنها اهل همکاری نیستند. 
امام جمعه اردبیل همچنین به مناسبت هفته قوه قضاییه گفت: در هفت تیر در مقر دفتر حزب جمهوری اسلامی در خیابان سرچشمه تهران ۷۲ تن از جمله شهید بهشتی شهید شدند و در ۸ شهریور همان سال رییس‌جمهوری و نخست وزیر یعنی شهیدان رجایی و باهنر به شهادت رسیدند.
عاملی گفت: ملت ما بهای سنگینی را برای کشور اسلامی و جمهوری اسلامی پرداخت کرده و  منافقین تا حال بیش از ۱۷ هزار انسان بی‌گناه را ترور کرده اند که در میان ترورشدگان ۹۷۲ دانش‌آموز، ۹۹۵ بازاری و کسبه، ۱۹۶ روحانی، ۱۰۵۱ کارگر، ۳۰۰ دانشجو، ۴۰۱ کشاورز وجود دارد. 
وی بیان کرد: سخت‌تر از ترور این است که پارلمان اروپا و کنگره آمریکا این جریان تروریستی و این جرثومه‌های فساد، جنایت و خونخواری را از لیست سیاه خود خارج کرده و دفاع از آنها و حمایت از آنها را وظیفه خود دانسته‌اند. 
نماینده ولی فقیه در استان اردبیل گفت: عجیب این است که همان تروریست‌ها در حال حاضر در حمایت آمریکا و انگلیس مشغول اقدامات مجرمانه خود هستند اما این دولت‌ها با پررویی و بی حیایی و با وقاحت از حقوق بشر صحبت می‌کنند و ایران را در رتبه اول ناقضین حقوق بشر قرار می‌دهند بنابراین اقدام اخیر آنها که ایران را از جهت حقوق بشر محکوم کردند فاقد ارزش است.
وی گفت: عجیب‌تر این است که در حال حاضر بدترین نقض حقوق بشر در خیابان‌های آمریکا اتفاق می‌افتد ولی اروپا حتی جرات کوچک‌ترین اعتراض به آنها را ندارد و به جای آنها ایران را محکوم می‌کند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا