اخبار

الحاق سه روستا به همدان مشکل‌ساز شده‌است

الحاق سه روستا به همدان مشکل‌ساز شده‌استکامران گردان روز شنبه در گفت وگو باخبرنگار ایرنا اظهار داشت: این وضعیت باعث افزایش چشمگیر و بی ‌رویه ساخت‌ وسازهای غیرمجاز در این مناطق شده و باید هرچه سریعتر تعیین تکلیف شود.
وی خاطرنشان کرد: معتقدیم تمامی ابعاد این موضوع از جمله تاثیرات فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و زیست‌ محیطی برای شهر، شهروندان و روستاییان مورد بررسی قرار بگیرد و به استناد این مطالعه، چنانچه مزایای الحاق از معایب آن بیشتر باشد شورای شهر با الحاق این سه روستا موافق و در غیر این صورت مخالف است.
گردان بیان کرد: با وجود درخواست های متعدد از مدیران استانی مبنی بر لزوم بررسی کارشناسی در این زمینه، توجهی نشد و نسبت به الحاق این روستاها به شهر اقدام کردند.
وی افزود: هم اکنون نیز خواستار تعیین تکلیف ضوابط مورد نظر برای این روستاها به ویژه در احداث بنا براساس قانون هستیم و تاکنون هیچ گونه بخشنامه ای در این خصوص به شهرداری ارایه نشده است.
رییس شورای اسلامی شهر همدان خواستار اقدام استاندار در حل این مشکل شد و افزود: انتظار می رود مدیریت ارشد استان هرچه سریعتر به این مساله ورود کرده و ضوابط این الحاق را تعیین تکلیف کند.
هیات وزیران در نشست تیرماه سال گذشته در راستای اصلاح تقسیمات کشوری با الحاق چند روستا به شهر همدان موافقت کرد.
با تصویب هیات وزیران در جلسه ۲۳ تیر ۱۳۹۸ به پیشنهاد وزارت کشور، روستاهای حسن ‏آباد شورین، علی ‏آباد پشت شهر و قاسم‏ آباد دهستان هگمتانه بخش مرکزی شهرستان همدان و مزرعه‏ ها و مکان‏ های تابع آنها به شهر همدان ملحق شدند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا