اخبار

افشای اطلاعات بااهمیت در یک نماد در آستانه «عرضه اولیه»

افشای اطلاعات بااهمیت در یک نماد در آستانه «عرضه اولیه»
مدیرعامل هلدینگ سرمایه گذاری سیمان تامین طی مصاحبه ای با خبرنگاران از احتمال عرضه اولیه سهام این شرکت در چهارشنبه هفته جاری گفت. نماد سیتا امروز دست به افشای اطلاعات بااهمیت از نوع گروه ب زد.
به گزارش بورس تابناک، در مورخه 4 تیرماه سال جاری بود که طی اطلاعیه ای شرکت سرمایه­ گذاری سیمان تأمین به‌عنوان پانصد و چهل و یکمین شرکت در فهرست نرخ‌های بازار دوم بورس اوراق بهادار تهران درج گردید. در این اطلاعیه آمده بود:

“با توجه به موافقت هیئت ‌پذیرش اوراق بهادار در جلسه مورخ 13/02/1399 با پذیرش سهام شرکت سرمایه ­گذاری سیمان تأمین (سهامی عام) در بورس اوراق بهادار تهران و با عنایت به احراز موارد تعیین‌ شده در مصوبه‌‌ مزبور از سوی آن شرکت، از تاریخ 04/04/1399 شرکت سرمایه­ گذاری سیمان تأمین به‌عنوان پانصد و چهل و یکمین شرکت پذیرفته‌شده در ﺑﺨﺶ “سیمان، آهک و گچ”، گروه و طبقه “تولید سیمان، آهک و گچ”  با کد صنعت «5394» و نماد “سیتا، CITA ” در فهرست نرخ‌های بازار دوم بورس اوراق بهادار تهران درج می‌گردد”.

سیتا نماد بورسی شرکت سرمایه گذاری سیمان تامین 

روز گذشته مورخه 7 تیرماه سال جاری رضا جمارانیان مدیرعامل هلدینگ سرمایه گذاری سیمان تامین طی مصاحبه ای با خبرنگاران گفت: این هلدینگ تابعه شستا و دارای سرمایه ۱۱۰۰ میلیارد تومانی در حوزه های سیمان، عمران، ساختمان و حمل و نقل فعال بوده و چهارشنبه این هفته به جای عرضه اولیه ۱۰ درصدی با ۱۶ درصد (شامل ۱.۶۵ میلیارد سهم ) وارد بورس خواهد شد.

بنابراین با توجه به مصاحبه جمارانیان، این احتمال وجود دارد که سهام شرکت سرمایه گذاری سیمان تامین با نماد سیتا به عنوان هفتمین نماد در سال جاری، عرضه اولیه شود.

در روز جاری مورخه 8 تیرماه 1399، شرکت سرمایه گذاری سیمان تامین دست به افشای اطلاعات بااهمیت از نوع گروه ب زد و این افشا بر روی سایت کدال قرار گرفت. موضوع این افشای اطلاعات، شفاف سازی تعهد سهامدار عمده در خصوص آثار مالی عنوان شده بود و در متن آن آمده بود:

“به استحضار می رساند پیرو نامه شماره 14/2/11444 مورخ 16 آذر ماه 1398 و نامه شماره 11/1/2204 مورخ 6 خرداد ماه 1399 ارسالی به مدیر محترم شرکت بورس اوراق بهادار تهران، سهامدار عمده این شرکت (شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی) کلیه آثار مالی ناشی از امور مالیاتی و بیمه ای را تعهد و تقبل نموده است”.

شایان ذکر است شرکت سرمایه‌گذاری سیمان تأمین (سهامی عام) در تاریخ 12 خرداد 1378 تحت شماره 151394 با نام اولیه شرکت مدیریت سرمایه‌گذاری صنایع سیمان تأمین (سهامی خاص) در اداره ثبت شرکت‌ها و مؤسسات غیر‌تجاری تهران به ثبت رسید. به استناد مصوبه مجمع عمومی فوق العاده مورخ 25 شهریور 1382 صاحبان سهام، نام شرکت به شرکت سرمایه‌گذاری سیمان تأمین (سهامی خاص) به منظور سرمایه‌گذاری و راهبری واحدهای سیمانی و صنایع وابسته به آن و واحدهای معدنی، تغییر یافت.

محمدرضوانی فر مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) طی مصاحبه ای درباره این هلدینگ سیمان و ساختمان گفت: این هلدینگ به طور مستقیم و غیرمستقیم در ۴۵ شرکت سهام دارد که از این تعداد ۳۰ شرکت مدیریتی و ۱۵ شرکت غیرمدیریتی است و از این میان ۲۶ شرکت تابعه این هلدینگ بورسی و ۱۹ شرکت غیربورسی است. وی افزود: 30 درصد از ظرفیت تولید و فروش سیمان کشور در اختیار این هلدینگ است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا