اخبار

افزایش اعتبارات عمرانی شهرک‌های صنعتی قزوین به هزار میلیارد ریال

افزایش اعتبارات عمرانی شهرک‌های صنعتی قزوین به هزار میلیارد ریالمدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان قزوین روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اعلام این خبر اظهار داشت: اعتبارات پیش بینی شده ما در حوزه عمرانی و زیرساختی برای سال جاری ۶۵۰ میلیارد ریال بود که با توجه به ارتقای این شرکت از استان های سطح ۲ به یک، این رقم به هزار میلیارد ریال افزایش یافت. 
حمیدرضا خانپور با بیان اینکه در دولت یازدهم و دوازدهم ۲ هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال برای تقویت زیرساخت ها در شهرک های صنعتی استان قزوین هزینه شده است، افزود: اعتبارات شرکت شهرک های صنعتی از سوی دولت برای تقویت و توسعه زیرساخت ها در شهرک ها و نواحی صنعتی هزینه می شود.
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان قزوین با بیان اینکه در سال جاری مهم ترین تکلیف مدیران حمایت از تولید و سرمایه گذاری است، گفت: تقویت و توسعه زیرساخت ها در شهرک های صنعتی منجر به جذب سرمایه گذاران و رونق تولید و اشتغال خواهد شد.
این مسوول از اجرای ۶۰ طرح عمرانی در شهرک ها و نواحی صنعتی استان قزوین طی سال جاری خبر داد و یادآور شد: اعتبارات عمرانی یاد شده برای اجرای طرح هایی همچون ساخت خیابان، آسفالت کشی و جدول گذاری، احداث یا ترمیم معابر، اجرای طرح های آب و فاضلاب و تصفیه خانه ، ایجاد یا تقویت پست های برق و شبکه روشنایی و توسعه فضای سبز و نهال کاری هزینه می شود.
وی یادآور شد: در سال گذشته ۵۹۰ میلیارد ریال اعتبار برای اجرای طرح های عمرانی و زیرساختی در شهرک ها و نواحی صنعتی استان قزوین هزینه شده بود.
استان قزوین دارای یک شهر صنعتی، ۱۳ شهرک و ۶ ناحیه صنعتی است.
نزدیک به هزار واحد تولیدی در شهرک ها و نواحی صنعتی استان قزوین دارای پروانه بهره برداری هستند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا