اخبار

افتتاح ۲۳۰۰ میلیارد ریال طرح آب و فاضلاب طی یک سال گذشته در آذربایجان‌غربی

افتتاح ۲۳۰۰ میلیارد ریال طرح آب و فاضلاب طی یک سال گذشته در آذربایجان‌غربیعلیرضا رضوی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: این میزان اعتبار برای افتتاح طرح های آب و فاضلاب در شهرهای ارومیه، خوی، سلماس، مهاباد و پلدشت افتتاح شده است.
وی اضافه کرد: در آذرماه آینده نیز در قالب اجرای پویش هرهفته الف- ب- ایران، مدول سوم تصفیه خانه فاضلاب ارومیه افتتاح و در قالب آن، ۵۱ میلیون مترمکعب پساب تصفیه شده در سال به پیکره دریاچه انتقال می یابد.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان‌غربی ادامه داد: هم اکنون این پروژه بیش از ۹۰ ‌درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
وی از افزایش هفت درصدی مصرف آب در آذربایجان غربی طی مدت شیوع بیماری کرونا خبر داد و گفت: این میزان افزایش مصرف، موجب بروز نگرانی در خصوص تامین آب شرب مورد نیاز شهروندان شده ولی با همه توان درراستای جلوگیری از بروز مشکل  در این خصوص تلاش می کنیم.
رضوی با اشاره به وجود بیش از ۹۵۰ هزار انشعاب  شهری و روستایی آب در آذربایجان غربی افزود: از این میزان بیش از ۶۶۰ هزار فقره انشعاب، شهری و افزون بر ۲۹۰ هزار فقره انشعاب، روستایی است که بدون وقفه آب مورد  نیاز آنان تامین می شود.
وی اضافه کرد: ظرفیت تامین آب در آذربایجان غربی، ۱۱هزار و ۵۱۰ لیتر است.
پویش الف – ب- ایران در راستای افتتاح طرح های فاخر بخش های آب، برق، نیرو و زیرمجموعه های وزارت نیرو طی یک سال اخیر در کشور راه اندازی شده و میزان طرح های افتتاحی در این قالب به هزاران میلیارد ریال می رسد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا