اخبار

اعطای تسهیلات کرونا به شرکتهای ریلی تسریع شود

اعطای تسهیلات کرونا به شرکتهای ریلی تسریع شودبه گزارش خبرنگار مهر، سعید رسولی امروز در مراسم الحاق ۶۸ دستگاه انواع ناوگان ریلی به شبکه حمل و نقل اظهار داشت: امروز با پیوستن این واگن‌ها مجموع ناوگانی که از ابتدای امسال به شبکه ریلی ملحق شده به ۲۰۹ دستگاه می‌رسد.
وی ارزش سرمایه گذاری انجام شده در ساخت این دستگاه‌ها را ۱۵۶ میلیارد تومان عنوان و اظهار کرد: از وزیر راه و شهرسازی می‌خواهم در خصوص اعطای تسهیلات حمایتی کرونا به شرکت‌های حمل و نقل ریلی پیگیری کرده و در پرداخت آنها تسریع شود، چرا که صاحبان مشاغل ریلی امروزه با غیرت در حال انجام فعالیت هستند.
معاون وزیر راه و شهرسازی یکی دیگر از برنامه‌هایی که امروز انجام می‌شود را امضای تفاهم نامه احداث خط دوم راه آهن بافق به سنگان برای تسریع در حمل بار معادن و شرکت‌های فولادی به بنادر جنوبی و بندر شهید رجایی عنوان کرد و افزود: در این خصوص تفاهم نامه‌ای با ایمیدرو به امضا می‌رسانیم.
وی مجموع طول خطوطی که در قالب این تفاهم نامه احداث می‌شود را ۸۰۰ کیلومتر و میزان سرمایه گذاری بخش خصوصی برای احداث آن را ۸ هزار میلیارد تومان اعلام کرد.
مدیرعامل شرکت راه آهن یکی دیگر از برنامه‌هایی که قرار است تفاهم نامه آن به امضا برسد را تفاهم نامه اجرای پروژه‌های شهرسازی در اراضی فوقانی تونل راه آهن تهران-تبریز در مناطق ۱۷ و ۱۸ تهران اعلام کرد و گفت: سال ۸۷ عملیات احداث تونل زیرزمینی خط آهن تهران-تبریز در منطقه ۱۷ و ۱۸ تهران آغاز شد و سال ۹۲ به پایان رسید اما از سال ۹۲ تا کنون اراضی فوقانی این تونل خالی بود و مشکلاتی برای اهالی این مناطق ایجاد کرد.
وی ادامه داد: تفاهم نامه‌ای با شهرداری تهران برای اجرای پروژه‌های شهری در این اراضی به امضا می‌رسد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا