اخبار

استاندار همدان: پلیس با برگزارکنندگان مجالس عروسی و عزا برخورد کند

استاندار همدان: پلیس با برگزارکنندگان مجالس عروسی و عزا برخورد کندسید سعید شاهرخی روز یکشنبه در ستاد استانی مقابله با کرونا بیان کرد: نهادهای مسوول با کسانی که سلامت مردم را به مخاطره انداخته یا مسوولان تالارهایی که با وجود تاکید و هشدار به صورت عمدی اقدام به فراهم کردن زمینه برگزاری مراسم می کنند باید برخورد کنند.
وی ادامه داد: برگزار کنندگان مراسم عروسی اجازه ندارند با بستن معابر عمومی و کوچه ها اقدام به برگزاری مراسم عروسی کنند بنابراین گشت های انتظامی این موارد را رصد کرده و دادستان نیز به عنوان مدعی العموم ورود کند.
استاندار همدان ادامه داد: شاید شماری اندکی از افراد به خاطر جلوگیری از برگزاری مراسم عروسی دلخور شوند اما با توجه به اینکه عموم مردم از برگزاری این مراسم ها ناراضی بوده به طور حتم از برخورد با این موضوع استقبال می کنند.
شاهرخی گفت: کمیته اجتماعی و امنیتی ستاد مقابله با کرونا اجازه برگزاری مجالس عروسی و عزا را ندهد و با تشکیل یک تیم مشترک تالارهای عروسی و مساجد و حسینیه ها را رصد کرده و با برگزار کنندگان مجالس عروسی و عزا برخورد کند.
وی تاکید کرد: صاحب عروسی و عزا به خاطر اخلال در بهداشت عمومی باید تحت تعقیب قرار گرفته و این افراد به دستگاه قضایی و دادستانی معرفی شوند.
استاندار همدان اظهار داشت: باید برای همه بخش ها دستورالعمل نظارتی تدوین کرد تا وظیفه همه دستگاه ها در بخش نظارت مشخص باشد و در زمینه نظارت بر نحوه اجرای دستورالعمل های بهداشتی تنها به دانشگاه علوم پزشکی اکتفا نشود.
شاهرخی با بیان اینکه هیچیک از شهرستان های همدان در وضعیت قرمز قرار ندارند اظهار داشت: استفاده از ماسک در مناطق قرمز اجباری است البته تالارها و محل های اجتماعات هم به عنوان محل قرمز بوده و باید در این اماکن از ماسک استفاده کرد.
وی از افراد با نفوذ خواست ضرورت رعایت دستورالعمل های بهداشتی را به مردم گوشزد کنند و گفت: روند ابتلا به کرونا در همدان همانند کشور صعودی بوده و بیشترین میزان تست مثبت کرونا در چهار ماه گذشته مربوط به روز گذشته است.استاندار همدان ادامه داد: شاخص رعایت فاصله گذاری اجتماعی کاهش یافته که باید این موضوع مهم با همکاری مردم اصلاح شده تا با رعایت فاصله گذاری میزان سرایت پذیری هم کاهش یابد.
شاهرخی اضافه کرد: در زمینه استفاده علوم پزشکی از ۵۰ تخت بیمارستان ارتش برای بستری بیماران کرونایی مکاتبات لازم صورت گرفته  و قرار است اجازه بستری در این بیمارستان از سلسله مراتب فرماندهی ارتش اخذ شود.
وی خواستار پیگیری وضعیت آمادگی بیمارستان ها و کادر درمان و تجهیز نقاهتگاه ها برای استفاده در زمان اضطراری و خاص در کمیته بهداشت و درمان شد و گفت: تامین زمین برای ساخت مسکن ارزان توسط معاونت عمرانی استانداری پیگیری شود.
سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تاکنون ۲۲۲ هزار و ۶۶۹ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و با فوت ۱۴۴ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جان باختگان کرونا در کشور به ۱۰ هزار و ۵۰۸ نفر رسید.
سیما سادات لاری روز یکشنبه درباره آخرین آمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در کشور و موارد فوت ناشی از این ویروس بیان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر امروز ( ۸ تیر ۱۳۹۹) و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۲  هزار و ۴۸۹ بیمار جدید در کشور شناسایی شد که هزار و ۴۰۶ مورد بستری شدند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا