اخبار

احیای پنج واحدی تولیدی بزرگ در راستای تحقق شعار دولت در حمایت از صنعت

احیای پنج واحدی تولیدی بزرگ در راستای تحقق شعار دولت در حمایت از صنعتمحمد نصیری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا تصریح کرد: پرداخت بدهی‌های شرکت ایران زاک، رفع مشکل برق و گاز شرکت کلاچ و تقسیط کردن بدهی‌های مربوطه و همکاری با شرکت کاشی الوند در خصوص تخصیص زمین لازم برای توسعه این واحد تولیدی، از جمله اقدامات مهم صورت گرفته در خصوص احیای دوباره و ایجاد اشتغال‌های جدید این واحدها در شهرستان البرز، بخشی از اقدامات صورت گرفته بوده است.
وی ادامه داد: رفع مشکل واحدهای صنعتی تولی‌پرس و اشکان چینی در بخش گاز و برق با هماهنگی دستگاه‌های خدماتی و کمک در راستای افزایش ظرفیت تولید و اشتغال جدید این واحدها نیز از دیگر اقدامات به عمل آمده در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی و جهش تولید بوده است. 
نصیری اضافه کرد: در همین راستا، خوشبختانه اواخر سال گذشته و با تخصیص ۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار از سوی دولت اعتبار توانستیم پس از سال‌ها، ضمن پرداخت بدهی‌ها و خرید تجهیزات لازم، بیمارستان رحیمیان را برای شهروندان الوندی راه‌اندازی دوباره کنیم.
فرماندار البرز با اشاره به اقدامات صورت گرفته در بخش کشاورزی این شهرستان، خاطرنشان کرد: با مساعدت و همراهی دولت در جهت رفع مشکل کم آبی، یکپارچه سازی اراضی و قطره‌ای کردن زمین‌های کشاورزی منطقه در دستور کار جدی قرار گرفت.
به گفته وی، هوشمندسازی چاه‌های آب کشاورزی، با کاهش سطح کشت و افزایش میزان تولید با استفاده از روش‌های علمی جهت بالا بردن راندمان تولید، توانستیم طی چند سال گذشته رتبه‌های شاخص کشوری و استانی را در خصوص تولید ذرت و کلزا کسب کنیم.
نصیری با بیان اینکه طی چند سال گذشته و با وجود همه ناعدالتی‌هایی که از سوی دشمنان قسم خورده نظام در قالب تحریم‌ها بر کشور و مردم ما اعمال شده بود تلاش کردیم تا با حمایت و تشویق عوامل تولید در بخش صنعت و کشاورزی بتوانیم ضمن رفع کمبودهای داخلی و رفع نیاز شهروندان به کالاهای اساسی، گام‌های مثبت و سازنده‌ای را جهت تحقق اهداف از پیش تعیین شده مقام معظم رهبری در راستای نامگذاری‌های سال، برداریم.
فرماندار البرز افزود: امسال نیز در راستای جهش تولید به عنوان شعار سال، خوشبختانه اقدامات خوبی در سطح شهرستان البرز صورت گرفته و قصد داریم در بخش صنعت و کشاورزی با رفع هرگونه مانع تولیدی، به اهداف و برنامه‌های از پیش تعیین شده خود برسیم.
شهرستان البرز به عنوان یکی از مناطق صنعتی و کشاورزی با مرکزیت شهر الوند در ۱۵ کیلومتری شرق قزوین واقع شده است.
  

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا