اخبار

احداث ۱۴۴ واحد مسکن خیرساز در اردبیل آغاز شد

احداث ۱۴۴ واحد مسکن خیرساز در اردبیل آغاز شدبه گزارش ایرنا، مدیرعامل انجمن خیرین مسکن ساز استان اردبیل در آیین آغاز عملیات اجرایی این مجموعه مسکونی گفت: انجمن خیرین مسکن ساز استان اردبیل تاکنون ۲۶۴ خانوار نیازمند و بی سرپناه را صاحب مسکن کرده است.

فیروز مهدی‌زاده افزود: انجمن خیرین مسکن‌ساز هم‌اکنون ۸۶ واحد مسکونی در دست احداث دارد و با شروع احداث این مجتمع مسکونی، امسال عملیات تکمیل ۲۳۰ واحد مسکونی را ادامه خواهد داد.
وی با اشاره به شناسایی بالغ بر ۲ هزار و ۷۰۰ خانوار بی‌سرپناه فاقد توان مالی و نیازمند در استان اردبیل بیان کرد: بدون همراهی خیرین، پاسخگویی به نیاز مسکن این خانوارها میسر نیست.

مدیرعامل انجمن خیرین مسکن ساز استان اردبیل در ادامه از مساعدت نهادهای مختلف از جمله شهرداری، راه و شهرسازی و شرکت‌های آب، برق و گاز برای ارائه خدمات رایگان به منظور احداث مجتمع مسکونی خیرساز ۱۴۴ واحدی شهرک اندیشه اردبیل تقدیر کرد.
وی گفت: برای احداث این مجتمع مسکونی ۲۵۰ میلیارد ریال هزینه پیش‌بینی شده است که بخشی از آن توسط انجمن و خیرین، بخشی از طریق تسهیلات بانکی و مقداری نیز توسط خود متقاضیان تامین خواهد شد.
مهدی‌‍زاده افزود: این مجتمع مسکونی در زمینی به مساحت پنج هزار و ۶۱۲ متر مربع و با زیربنای ۱۱ هزار و ۶۳۳ متر مربع در ۶ بلوک ۶ طبقه طراحی شده است.
وی اظهارداشت: واحدهای احداث شده در این مجتمع مسکونی که در متراژ ۵۶ تا ۷۶ متر مربع طراحی شده، در مدت ۳۶ ماه تکمیل شده و به واجدان شرایط واگذار خواهد شد.

به گزارش ایرنا، خیرین مسکن‌ساز استان اردبیل با هم‎افزایی سازمان‎ها، نهادها و آورده متقاضیان تاکنون ۲۶۴ متقاضی بی سرپناه را صاحب مسکن کرده‌اند و هم‌اکنون نیز تعدادی مسکن ویژه خیرساز در قالب پروژه ۳۰ واحدی ولیعصر(عج) نمین، ۱۴ واحدی آراللوی کوچک، ۲۴ واحدی شهرک ولیعصر(عج) گرمی، ۶ واحدی اسلام‌آباد پارس‌آباد و چندین واحد مسکونی خود مالکی تک واحدی در روستاها و شهرهای استان در حال ساخت است.
انجمن خیرین مسکن‌ساز استان اردبیل فعالیت خود را با هدف خانه‌دار نمودن بی سرپناهان و نیازمندان از بهمن ماه ۱۳۸۸ شروع کرده و همگام با شهروندان خیر استان در بخش اجاره، رهن، تعمیر و احداث واحد مسکونی فعالیت می‌کند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا