اخبار

آغاز ساخت ۲هزار واحد روستایی ویژه افراد کم درآمد

آغاز ساخت ۲هزار واحد روستایی ویژه افراد کم درآمدبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری اصفهان، محمدباقر نوبخت عصر امروز به همراه وزیر راه و شهر سازی و استاندار اصفهان در حاشیه بازدید از آزادراه کنار گذر شرق اصفهان اظهار داشت: افزون بر این شبکه ریلی کشور در قالب این طرح جامع گسترش پیدا کرد.
رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به ضرورت توسعه خطوط ریلی درمثلث گردشگری اصفهان، شیراز و یزد، اظهار کرد: خط ریلی اصفهان شیراز پیش از این راه‌انداری شده است و امکان راه‌اندازی خطوط ریلی از اصفهان به یزد وجود دارد و حلقه مفقوده‌ای برای اتصال خط ریلی شیراز به یزد وجود داشت که طرف سال جاری انجام خواهد شد.
وی افزود: سال جاری یک سال پر رخداد در حوزه افتتاح طرح‌های زیر ساختی خواهد بود که وزارت راه و شهرسازی آغاز کرده است و سازمان برنامه و بودجه پشتیبانی همه این طرح‌ها را به نمایندگی از دولت به عهده دارد.
نوبخت با اشاره به بازدید از آزادراه شهید سردار سلیمانی شرق اصفهان، گفت: هدف از سفر به اصفهان بازدید از این آزادراه و پشتیبانی مالی از تکمیل این طرح است که حلقه تکمیل کننده کریدور شمال به جنوب کشور خواهد بود و در اصفهان راه‌اندازی این آزادراه می‌تواند ترافیک را از مسیر شمال به جنوب به این سمت منتقل کند.
رئیس سازمان برنامه و بودجه اضافه کرد: با توجه به اینکه امروز از شیراز تا ایزدخواست بازدید صورت گرفت، پیش‌بینی می‌شود این آزاد راه تا پایان امسال مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.
وی با بیان اینکه قرار است دولت هزار میلیارد ریال برای این بخش از طرح پرداخت کند، افزود: تا کنون ۲۰۰ میلیارد ریال و قرار است طی روزهای آینده ۸۰۰ میلیارد ریال دیگر به طرح تزریق شود و لذا با حضور وزیر راه و شهرسازی آخرین بازدیدها صورت گرفت.
رئیس سازمان برنامه و بودجه خاطر نشان کرد: بر اساس برآورد مسؤولان، طرح طی ماه‌های آینده افتتاح خواهد شد و امیدواریم وعده بعدی ما افتتاح طرح با حضور جمعی از مسؤولان دست‌اندر کار طرح باشد.
وی اظهار کرد: همچنین فردا ساخت ۲ هزار واحد روستایی ویژه افراد کم درآمد آغاز خواهد شد که کمتر از یک سال آماده خواهد شد و هفته‌های پیش نیز شاهد بهره‌برداری از پنج هزار واحد در خراسان جنوبی یا واحدهایی که در خاش بودیم.
نوبخت ادامه داد: موافقت‌نامه ساخت ۲ هزار واحد روستایی فردا در شورای برنامه و توسعه استان توسط استاندار و رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به امضا خواهد رسید.
رئیس سازمان برنامه و بودجه ادامه داد: همچنین ساخت یک هزار واحد مسکونی ویژه افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) از روز جمعه در اصفهان آغاز می‌شود که طرف مدت یک سال بهره برداری خواهد شد.
وی با اشاره به اجرای طرح جامع زیر ساخت‌های کشور در سال جاری گفت: امسال حداقل ۵۱۸ کیلومتر به آزادراه‌های کشور اضافه می‌شود.
به گزارش فارس، آزادراه سردار شهید حاج قاسم سلیمانی از کیلومتر ۳۰ آزادراه اصفهان- نطنز- کاشان شروع و به طول ۹۳ کیلومتر به سمت شرق ادامه می‌یابد.
این کنارگذر جاده اصفهان اردستان را قطع و با عبور به سمت بزرگراه اصفهان- نائین در غرب و سپس منطقه باغ رضوان به سمت جنوب می‌رود، سپس با عبور از کنار شهر جدید بهارستان و گردنه لاشتر به بزرگراه (آزادراه) اصفهان- شیراز متصل می‌شود و افتتاح این طرح ۵۰ کیلومتر فاصله استات‌های جنوبی کشور به جنوب راه کوتاه می‌کند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا