اخبار

آتش‌سوزی در جنگل‌های خلخال مهار شد

آتش‌سوزی در جنگل‌های خلخال مهار شدبخشدار بخش خورش رستم خلخال عصر شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: این آتش‌سوزی در مناطق جنگلی روستاهای کزج، دمدل و کیوی زاویه از توابع این بخش بوقوع پیوسته بود که با تلاش ماموران آتش نشانی هشجین، محیط‌بانان اداره حفاظت محیط زیست،یگان حفاظت اداره منابع طبیعی و اهالی مهار و از سرایت شعله‌های آتش به سایر مناطق جنگلی منطقه جلوگیری شد.
ابوطالب نصیری پروچ اظهار افزود: در این حادثه بیش از 14 هکتار از اراضی جنگلی و همچنین بخشی از مزارع کشاورزی و مراتع منطقه طعمه شعله‌های آتش شده و از بین رفت.
بخشدار  خورش‌رستم خلخال با بیان اینکه در هفته گذشته چندین مورد حادثه آتش‌سوزی در مراتع و جنگل‌های این بخش اتفاق افتاده است، بیان کرد: پیش از این در حادثه آتش‌سوزی جنگل‌های اطراف روستای سفیدآب نیز بیش از 10هکتار از اراضی جنگلی از بین رفت.
وی از شناسایی برخی از عوامل ایجاد آتش‌سوزی‌های عمدی این بخش توسط محیط‌بانان اداره حفاظت محیط‌زیست خلخال و معرفی آن‌ها به مراجع قضایی منطقه خبر داد و اظهار کرد: انتظار از مردم روستاهای واقع در مناطق جنگلی حفظ وحراست از موهبت الهی و پرهیز از روشن‌ کردن آتش در آنها و اقدام به موقع برای خاموش کردن آتش سوزی احتمالی است.
شهرستان خلخال بواسطه شرایط اقلیمی مناسب و هم‌جواری با استان گیلان بیش از 45 هزا هکتار جنگل داشته و  80 درصد مجموع جنگل های موجود استان اردبیل را به خود اختصاص داده است .

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا