اخبار

آب روستای ام اطمیر اهواز وصل شد

آب روستای ام اطمیر اهواز وصل شدعلی بلمچی در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص اعتراض اهالی روستای ام اطمیر اهواز به بی آبی روستا اظهار کرد: مشکل بی‌آبی این روستا به دو دلیل رخ داد ولی خوشبختانه با حضور کارکنان شرکت آب و فاضلاب روستایی، مشکل قطع لوله انتقال آب روستا مرتفع شد.
وی افزود: پمپ انتقال آب به روستا که آب رودخانه را منتقل می‌کرد، سوخته بود که به‌سرعت ترمیم و وارد مدار شد. مشکل دوم هم این بود که لوله انتقال آب روستای ام اطمیر از میان زمین‌های کشاورزی منطقه عبور می‌کند و یکی از کشاورزان ندانسته این لوله را شکسته بود.
بلمچی بیان کرد: در نهایت با حضور کارکنان شرکت آب و فاضلاب، هر دو مشکل برطرف شد و آب به طور کامل در شبکه آبیاری روستا جریان پیدا کرد.
بخشدار مرکزی اهواز یکی از مشکلات اصلی روستایی ام اطمیر را قرار گرفتن در انتهای خط لوله انتقال آب روستایی بخش اسماعیلیه اهواز دانست و گفت: اهالی روستای درخواست الحاق شبکه آبیاری خود به تصفیه‌خانه شرکت گروه ملی را دارند که تقریباً در یک کیلومتری اهواز قرار دارد و آب روستاهای کریشان و منطقه پردیس اهواز را تأمین می‌کند.
بلمچی ادامه داد: مجوز الحاق شبکه آب این روستا به تصفیه‌خانه آب گروه ملی از سوی رئیس شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور صادر شده است ولی مسئولان استانی به علت بار بالای این تصفیه‌خانه مجوز الحاق شبکه روستا را ندادند ولی به نظر می‌رسد با ادغام شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی بتوان با هماهنگی بیشتری این کار را انجام داد.
وی در خصوص اعتراض اهالی نیز گفت: بعد از باخبر شدن در خصوص اعتراض اهالی به میان آنها رفتم و قول دادم در اسرع وقت مشکل آنها حل شود و خوشبختانه تا پاسی از شب به همراه کارکنان آب و فاضلاب روستایی ماندیم تا مشکل روستا حل شد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا